Latvijas Biznesa savienība: ”Mazam biznesam būt!”

Posted on Updated on

DSC_1454

Mazā biznesa diena š.g. 20.novembrī apvienoja 5045 uzņēmumu interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, kas parādīja sabiedrībai savu veikumu. Tuvojoties gadu mijai šiem uzņēmumiem tiks atvērta platforma bizness biznesam ”OPEN”, kur uzņēmumiem parādīt savu piedāvājumu arī biznesa videi.

Šogad interneta vietnē http://www.mazābiznesadiena.lv pulcēja jau turpat desmito daļu no visiem strādājošajiem mikro un mazajiem uzņēmumiem valstī – 5045 uzņēmumus, kuri apgroza gadā līdz 284 574 EUR un nodarbina vidēji 3 darbiniekus. Latvijas Biznesa savienība organizējot iniciatīvu ”Atbalsti mazo biznesu!” aicina iedzīvotājus Latvijā un sociālo tīklu lietotājus visā pasaulē iepazīties ar mazā biznesa piedāvājumu.

Mazā biznesa dienā uzņēmējus ar video apsveikumu sveica Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un klātienē – Amerikas Savienoto valstu vēstniecības Latvijā pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna. Semināru ”Mazā biznesa diena Rīgā un visā Latvijā Rīgas domē klātienē un neklātienē vēroja 2157 cilvēki, interneta vietnēs LETA Video un Delfi kļūstot par pēdējā laika skatītākajiem pasākumiem. Mazā biznesa dienai veltīti pasākumi notika dažādās pašvaldībās visa mēneša garumā no Priekules līdz Bauskai.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle informē, ka ”18.novembrī Eiropas Amatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociācija, kuras biedrs ir Latvijas Biznesa savienība un Eiropas Biznesa konfederāciju, kuras biedre ir Latvijas Darba devēju konfederācija nāca klājā ar kopīgu paziņojumu ‘’Eiropas Savienībai jāatjauno un jānostiprina ES amatniecības un MVU rīcībpolitika’’, kurā aicināts pārskatīt Mazā biznesa aktu. Pirms normatīvo aktu pieņemšanas jāanalizē tā ietekme uz mazo biznesu. Šobrīd regulējums Latvijā tiek pieņemts ignorējot mazā un vidējā biznesa pastāvēšanas faktu.”

Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs uzsver, „Mazajam biznesam būt! Mazā biznesa loma tautsaimniecībā, nodarbinātībā un uzņēmumu apgrozījumā pieaug. Ir absurdi, ka valstī, kurā ir 99,7% mazo un vidējo uzņēmumu, uzņēmēji uzzina ar normatīvo aktu jaunradi no masu medijiem mēnesi pirms Ziemassvētkiem.”

Eiropas Amatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociācija un Eiropas Biznesa konfederācija kopējais paziņojums ‘’Eiropas Savienībai jāatjauno un jānostiprina ES amatniecības un MVU rīcībpolitika’’ sniegts Eiropas MVU Asamblejā Luksenburgā, 18/11/2015. Paziņojums uzsver, ka jāpārskata un jārediģē Mazā biznesa akts, lai izveidotu MVU Stratēģiju Eiropas Savienībā. Paziņojumā teikts, ka MVU gūs atbalstu pārskatot rīcībpolitikas ietvaru sekojošās jomās: labāka pieeja finansējumam; labāka pieeja tirgiem; atbalsts uzņēmējdarbībai; nevajadzīga birokrātijas sloga samazināšana; izgaismots prasmju trūkums. Organizācijas atbalsta Eiropas Komisijas rīcībpolitiku – integrēt MVU jautājumus ES rīcībpolitikā. Rosināts Eiropas Komisijai ņemt vērā tās viedās regulēšanas principus: ‘’Vispirms domā par mazāko’’ un veidot ietekmes novērtējuma testu pirms ikviena ES regulējuma pieņemšanas.

Iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu!” stiprina AS „SEB banka”, bet atbalstītāji ir „Lursoft IT”, ASV vēstniecība Latvijā, VAS „Latvijas Pasts”, Rīgas dome, SIA „Veselības centrs 4”, SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, „Latvijas Avīze”, Delfi, „Otkritij Gorod”.

Statistika:

Saskaņā ar LURSOFT datiem mikrouzņēmumi un mazie uzņēmumi veido 49% no visiem valstī reģistrētajiem uzņēmumiem. Šo uzņēmumu kopējais skaits pēdējo gadu laikā audzis teju tikpat strauji kā Latvijā kopā reģistrēto uzņēmumu skaits. Zināms, ka mikrouzņēmumi un mazie uzņēmēji nodarbina 67% no visiem Latvijas uzņēmumos strādājošajiem un šajos uzņēmumos nodarbināto skaits kopš 2012.gada audzis par 4%, kamēr kopējais Latvijā reģistrētajos uzņēmumos nodarbināto skaits palielinājies par nepilniem 5%.

Papildu informācija:

Eduards Filippovs

Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs

e-pasts: eduards.filippovs@savieniba.lv

tālr.: 29247037.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s