Moldovas, Ukrainas un Gruzijas partneri atzīst: e-pakalpojumi, vienoti pakalpojumu centri, interneta pieejamība – ir lietas ar kurām varam lepoties Latvijā

Posted on Updated on

IMG_5982

Šonedēļ viesojoties Latvijā, Moldovas, Ukrainas un Gruzijas uzņēmēju pārstāvji iepazinās ar Latvijas pieredzi veidojot uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi gan valsts, gan pašvaldību līmenī, kā arī uzzināja par veiktajiem pasākumiem ekonomiskās krīzes pārvarēšanai.

Kā vērtīgākos pasākumus viesi atzīmēja valsts e-pakalpojumu pieejamību, e-paraksta izmantošanu saziņā ne tikai starp valsts iestādēm, bet arī ar iedzīvotājiem un biznesu, dažādo valsts reģistru sadarbību, neprasot cilvēkiem un uzņēmumiem iesniegt liekas izziņas, ar informāciju, kas jau ir valsts rīcībā. Protams, daudzas no iespējam nebūtu iespējamas bez plaši pieejamā bezmaksas interneta. Tāpat atzinīgi tika novērtēta Vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu centra tīkla izveide reģionos, tā ekonomējot iedzīvotāju laiku un naudu.

Savukārt, tiekoties ar Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, finanšu institūcijas “Altum”, Jūrmalas domes darbiniekiem, viesi atzina, ka ir ļoti patīkami pārsteigti par to darbinieku pretimnākošo un neformālo attieksmi.

Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs atzīst: “Šādas tikšanās palīdz paskatīties uz situāciju Latvijā nedaudz no malas. Ikdienā mēs bieži pieņemam kā pašas par sevi saprotamas tādas lietas, ar kurām varam patiesi lepoties. Tas palīdz arī saprast, ka ne vienmēr pietiekoši izmantojam tās iespējas, kas mums ir radītas.”

Moldovas, Gruzijas un Ukrainas uzņēmēju organizāciju pārstāvji Latvijā viesojās Austrumu Partnerības Pilsoniskās sabiedrības foruma pārfinansēšanas grantu programmas atbalstīta projekta: “Mazās uzņēmējdarbības akts Eiropai un Padziļinātas un visaptverošas brīvās tirdzniecības zonas – ceļvedis Ukrainas, Moldovas un Gruzijas ekonomiskai izaugsmei, ņemot vērā Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā” ietvaros. Vairāk par projektu https://savieniba.lv/eap-smes/

Ar pārfinansēšanas programmu Austrumu partnerības Pilsoniskās sabiedrības forums atbalsta projektus Austrumu partnerības valstīs ar reģionālu dimensiju, kas palīdzēs izpildīt EaP CSF misiju. Pārfinansēšanas grantu programmu atbalsta Eiropas Savienība, National Endowment for Democracy un Čehijas Ārlietu ministrija. 2016.gada grantu shēmas ietvaros pieejami ir 307 500 EUR. Granti ir pieejami NVO no Austrumu partnerības un ES valstīm. Atbalsta mērķa nozares ir demokrātija un cilvēktiesības, ekonomiskā integrācija, vide un enerģētika, kontakti starp cilvēkiem, sociālā un nodarbinātības politika.

Projektu īsteno: Moldovas mazā biznesa asociācija sadarbībā ar Gruzijas asociāciju „Sievietes Biznesā”, Eiropas Biznesa Asociāciju (Ukraina), Latvijas Biznesa savienību.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Par tās saturu pilnībā ir atbildīga Latvijas Biznesa savienība un tā nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības viedokli.

Eduards Filippovs

Latvijas Biznesa Savienības valdes priekšsēdētājs Eduards.filippovs@savieniba.lv

29247037

All_logo

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s