Latvijas Biznesa savienība: ”Saeimas noraidījums iezīmēt kalendārā kā atzīmējamo Mazā biznesa dienu apliecina necieņu un izpratnes trūkumu par Latvijas tautsaimniecības ekosistēmu”

Posted on Updated on

atbalsti-mazo-biznesu

Š.g. 7.aprīlī Saeima noraidīja Likumprojektu par Grozījumiem likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”. Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija pēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Biznesa savienības iniciatīvas guva atbalstu grozījumiem, kas paredzēja ieviest Mazā biznesa dienu kā atzīmējamo dienu un kuru martā atbalstīja Ministru kabinets. Politiķu lēmums ir apliecinājums tam, ka trūkst izpratnes par nepieciešamību stiprināt tautsaimniecību un atzinīgi novērtēt vairāk kā 70 000 uzņēmumu ieguldījumu Latvijas ekonomikā, radot darba vietas un uzturot valsts administrāciju.

Š.g. martā Ministru kabinets apstiprināja, bet Saeima šodien noraidīja Labklājības ministrijas un Ekonomikas ministrijas pēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Biznesa savienības aicinājuma sagatavoto priekšlikumu par Mazā biznesa dienu kā atzīmējamo dienu kalendārā katra gada novembra trešajā sestdienā. Latvijas Biznesa savienība rosināja ieviest šādu dienu, lai sabiedrībai būtu iespēja novērtēt uzņēmīgu un radošu cilvēku devumu Latvijas ekonomikā un nodarbinātībā ar īpašu dienu gadā, kas nebūtu brīvdiena un neradītu zaudējumus ekonomikai, bet izceltu tieši mazos uzņēmumus un strādīgās Latvijas ģimenes.

Saeima ar 27 balsīm ‘’par’’, ‘’pret’’ 12 un 38 deputātiem, kas atturas, noraidīja trīs gadus virzītu iniciatīvu – radīt svētkus mazajiem uzņēmējiem, kas strādā neskaitot stundas, lai padarītu mūsu ikdienu skaistāku  un sadzīvi ērtāku. Politiķi ir ignorējuši faktus, ka MVU sektors ieņem arvien lielāku lomu ne tikai nomaksāto nodokļu ziņā, bet arī nodarbinātībā. Pārsteidzoši, ka pret nobalsojuši nacionālie spēki VL-TB/LNNK, kuriem būtu jādara viss, lai Latvija attīstītos, lai cilvēki spētu realizēt savus sapņus un sniegtu sabiedrībai nepieciešamus produktus. Iespējams, ka deputāti neiedziļinājās jautājuma būtībā, bet balsoja ‘’pret’’ tikai tāpēc, ka ‘’par’’ nobalsoja opozīcija – Saskaņa.  ZZS un Vienotība, kura atbild par Labklājības ministriju un Ekonomikas ministriju nesaprotamu iemeslu dēļ atturējās.

Nav lieki piebilst, ka Mazā biznesa diena iedvesmu radusi ASV, kurā tiek organizēta šāda diena. ASV kongress atbalstot mazos uzņēmumus jau ir apstiprinājis šādu atzīmējamo dienu. Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagājušajā gadā ir atzinīgi vērtējis šādu iniciatīvu un iniciatīvā iesaistas ievērojams skaits Latvijas pašvaldību, valsts iestāžu un uzņēmumu.

Vēlamies uzsvērt, ka Latvijas Biznesa savienība cer, ka tas ir pārpratums un ka, politiķi labos šo kļūdu un šāds balsojums nav veids, kā tiek izrādīta attieksme pret nodokļu maksātājiem un uzņēmējiem. Šāds lēmums liek arī aizdomāties par nākotnes lēmumiem, kas šobrīd apdraud mikro nodokļa maksatāju pastāvēšanu un ir negatīvs trieciens Latvijas uzņēmējdarbības gara stiprināšanai. Jau šobrīd MVU sektorā samazinājusies vēlme investēt attīstībā, pieaudzis likvidējamo uzņēmumu skaits pret jaundibinātajiem uzņēmumiem.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle : ‘’Politiķi zāģē zaru uz kura paši sēž. Tauta atcerās savus ‘’varoņus’’. Mazais bizness – tie uzņēmīgie cilvēki, kas nepretendē uz sociālām vai re-emigrācijas programmām. Viņi ir Latvijas zelts un mēs darīsim visu, lai šie cilvēki gūtu atbalstu un pienācīgu novērtējumu.’’

Latvijas Biznesa savienība īsteno iniciatīvu ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’  no 2013.gada un organizē Mazā biznesa dienu, kas iesaista vairāk kā 5000 uzņēmumu. Uzņēmumiem ir iespēja pateicoties lielo uzņēmumu atbalstam stiprināt mazo biznesu, satikt patērētājus, veicināt uzņēmumu produktu atpazīstamību un eksportspēju. Iniciatīvai ir vairāk kā 6000 pastāvīgo sekotāju sociālajos tīklos.

 Šogad Mazā biznesa diena tiks atzīmēta 19.novembrī.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s