Pasaules standartu dienā Latvijas Biznesa savienība paraksta Saprašanās memorandu par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību

Posted on Updated on

standarti-2016

Šā gada 14. oktobrī, atzīmējot Pasaules standartu dienu, Ekonomikas ministrija un Standartizācijas birojs rīkoja konferenci “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas”.

Lai veicinātu valsts un privātā sektora sadarbību un vienotos par prioritārajiem virzieniem standartizācijas jautājumos, ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas Biznesa savienība un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji konferences ietvaros parakstīja Saprašanās memorandu „Par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību tautsaimniecības konkurētspējas un inovāciju veicināšanai”. 

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle informē, ka ‘’Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi ir dinamiski un aktīvi strādā pie peļņas radītāju uzlabošanas un eksporta attīstības. Neraugoties uz apgrozījumu kritumu un nepārtrauktiem izaicinājumiem, kurus sarūpē politikas veidotāji un ieviesēji, mums ir radoši un uzņēmīgi cilvēki, kas pastāvīgi domā par attīstību. Lai nostiprinātu konkurētspēju, uzņēmumiem ir iespēja izmantot Eiropas Amatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas (UEAPME) izstrādātos MVU standartus. Šobrīd standarti ir pieejami angliski, bet vēlamies, lai sadarbībā partneriem nākotnē tie būtu pieejami arī latviešu valodā, jo Latvijā 99,7% biznesa ir tieši MVU un šādu standartu pieejamība uzlabos produktu kvalitāti, uzņēmumu darba produktivitāti un efektivitāti.’’

Memoranda mērķis ir dot lielāku ietekmi Latvijas nevalstiskajām asociācijām un to biedriem standartu izstrādes procesā, vienoties par kopīgu stratēģiju un prioritātēm standartizācijā, kopīgi strādāt pie Nacionālās standartizācijas institūcijas organizatoriskā modeļa – biedrības izveides, veicināt izpratni par standartizācijas jautājumiem un ieguvumiem, veicināt standartu plašāku izmantošanu valsts politiku atbalstam.

Vairāk: http://www.sbs-sme.eu/ un https://www.lvs.lv/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s