Ekonomisko attiecību stiprināšana sākas ar cilvēku iepazīšanu

Posted on Updated on

Gruzinu_vizite

Nevalstiskās un biznesa organizācijas, to sadarbība ar valsts institūcijām, valsts un ES fondu atbalsts zaļo tehnoloģiju ieviešanai un sadarbība klimata pārmaiņu novēršanā, bija dažas no tēmām Gruzijas NVO un biznesa organizāciju pārstāvju vizītei Latvijā. Vizīti sadarbībā ar Gruzijas asociāciju „Sievietes Biznesā” rīkoja Latvijas Biznesa savienība.

Latvijas Biznesa savienības priekšsēdētājs Eduards Filippovs atzīst: “Mēs katru tikšanos ar partneriem no Austrumu partnerības valstīm uztveram kā iespēju iepazīt cilvēkus un atklātu sarunu laikā pārrunāt situāciju mūsu un ciemiņu valstī, meklējot kopīgo, izceļot atšķirīgo, daloties labajā un arī sliktajā pieredzē. Tieši tā – sarunu nevis mūsu lekciju veidā iespējams veidot ilgtermiņa attiecības. Ar šādu pieeju plānojam turpināt un pilnveidot uzsākto sadarbību ar Austrumu partnerības valstu biznesa un citām organizācijām arī jaunajā gadā.”

Vizītes laikā viesi tikās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvjiem. Diskusijā ar biedrību Homo ecos un Baltijas vides forums pārstāvjiem tika pārrunātas NVO iespējas piedalīties lēmumu pieņemšana klimata pārmaiņu jomā un aktuālākie nozares jautājumi Latvijā un Gruzijā. Savukārt viesojoties Zaļo tehnoloģiju klasterī CleanTech Latvija guva iespēju uzzināt par priekšrocībām uzņēmumiem sadarbojoties kopēja mērķa labā.

Informācijai:

Biedrība „Latvijas Biznesa savienība” sadarbībā ar Gruzijas asociāciju „Sievietes Biznesā” no 2016. gada 14.-16. decembrim organizēja pieredzes apmaiņas vizīti Gruzijas nevalstisko organizāciju un valsts pārvaldes pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar klimata pārmaiņu politiku Latvijā, pieredzi šo jautājumu risināšanā, nozares nevalstisko organizāciju kapacitātes celšanas pasākumiem, iniciatīvām un atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem saskarsmē ar dabai draudzīgu pasākumu ieviešanu uzņēmējdarbībā.

Vizīte notika Austrijas Sarkanā krusta finansēta projekta „Koalīciju veidošana un tīklošanās pasākumi – Kapacitātes stiprināšanas pasākumu ieviešana izvēlētos NVO” (Coalition building and networking activitiesImplement capacity development measures in the selected CSO”) ietvaros.  Tajā piedalījās Gruzijas asociācija “Sievietes biznesā” un tās izveidotā Biznesa inkubatora,  Vides aizsardzības aģentūras, nevalstisko organizāciju Energy Efficiency Foundation,  Gruzijas Sarkanais krusts, Healthy World, Green Alternative pārstāvji.

img_6573 img_6576 img_6577 img_6583 img_6585

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s