Inovācijas sistēmas, investīciju piesaistes un jaunuzņēmumu veidošana – Austrālijas prakse

Posted on Updated on

roy-neishlosLatvijas Biznesa savienība š.g. 5-9.decembrim uzņēma viesus no Austrālijas – politiķi Vaiat B. Roi (Wyatt Beau Roy) un uzņēmēju Eitanu Neišlos (Eitan Neishlos), kas ieradās Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas tehnoloģiju jaunuzņēmumiem un apzinātu nākotnes izaicinājumus vienotajā ES tirgū un interesi apgūt jaunus tirgus.

V.B.Roi un E.Neišlos tikās ar Ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu  un Ārlietu ministrijas Valsts sekretāru Andreju Pildegoviču, skarot ES vienotā tirgus un politisko izaicinājumu jautājumus, kā arī daloties pieredzē par inovāciju un investīciju piesaistes politiku. Papildus  viesi dalījās ar pieredzi par divpusējo tirdzniecības attiecību veidošanu starp Austrāliju un ASV, Austrāliju un Ķīnu, kas sniedz papildus iespējas uzņēmējiem un investoriem.

Vizītes laikā V.B. Rois iepazīstināja ar inovācijas sistēmas izveidi Austrālijā, kā arī rīcībpolitikas ieviešanas gaitu 22 inovācijas ekosistēmas veidošanas darbības virzienos un finansējuma piesaisti. Savukārt E.Neišlos dalījās pieredzē ar Latvijas uzņēmumiem par finanšu pakalpojumu attīstības tendencēm, kā arī pieredzi strādājot atšķirīgos tirgos – Austrālijā, Āfrikā, Eiropā un Dienvidamerikā.

Vizītes ietvaros V.B.Roi un E.Neišlos tikās ar TehcHub Riga izpilddirektoru Dāvi Sunepu,  finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem  un Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāju Jekaterinu Novicku un asociācijas līdzdibinātāju Danielu Pavļutu. Austrālijas viesi iepazinās ar The Mill radošo profesionāļu uzņēmumiem un kopradnes telpas dibinātāju Annu Andersoni.

Viedokļu apmaiņu par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un Austrālijā viesi varēja iegūt no Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētājas Elīnas Egles un valdes priekšsēdētāja Eduarda Filippova, Latvijas Tirdzniecības un rūniecības kameras prezidenta Aigara Rostovska un Latvijas Koropratīvās sociālās atbildības platformas valdes priekšsēdētājas Agneses Alksnes.

Vizītes noslēgumā nostiprinājās vairāki potenciālie sadarbības virzieni. Uzņēmējiem aktuālākā vispirms ir  noderīgu kontaktu veidošana, savukārt jaunuzņēmumus pārstāvošām organizācijām jāveido sadarbības saites Latvijā un Austrālijā, kā arī jāturpina informācijas apmaiņa par inovācijas un jaunuzņēmumu attīstībai piešķirto finansējumu Austrālijā.

Vairāk par Austrālijas inovācijas un zinātnes dienas kārtību: http://www.innovation.gov.au/page/agenda

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s