Aktīva sadarbība ar ASV ļaus pārstrukturēt Latvijas tautsaimnniecību atbilstoši digitālā laikmeta iespējām

Posted on Updated on

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle piedalījās Amerikas Savienoto valstu prezidenta un Baltijas valstu prezidentu tikšanās ietvaros organizētajā ASV – Baltijas Biznesa samitā š.g. 3.aprīlī, Vašingtonā, ASV. Samita ietvaros novērtēts līdz šim paveiktais ekonomiskajā sadarbībā un iezīmēti potenciālie nākotnes sadarbības virzieni.

ASV – Baltijas Biznesa samitā Lietuvas prezidente Dalia Grybauskaitė, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida  un Latvijas prezidents Raimonds Vējonis atzīmēja, ka Baltija ir viens no straujāk augošiem reģioniem ES un pasaulē ar stipru ekonomikas vidi, kultūras un izglītības tradīcijām. Savukārt ASV Valsts komerclietu sekretārs Vilburs L. Ross aicināja investēt Baltijā un pauda atbalstu uzņēmēju investīcijām ASV.

Baltijas valstu uzņēmēji dalījās pieredzē par darbu ASV tirgū un ASV uzņēmumu pārstāvji vēstīja par pieredzi Baltijā, iespējām un ierobežojumiem gan attiecībā uz darbaspēka prasmēm, gan nodokļu regulējumu. No Latvijas puses īpaši atzīmētas uzņēmumu Valmieras stikla šķiedra un Printful investīcijas ASV, kā arī ASV akcionāru pārstāvji no uzņēmumiem Citadele banka un Microsoft Latvia, dalījās iespaidos par darbība Latvijā. Citadele banka pauda gatavību kļūt par vadošo MVU kreditētāju Baltijā, bet Microsoft Latvija turpinās darbu pie start-up ekosistēmas un izglītības sistēmas attīstības.

Latvijas Bizesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle atzīmē, ka ‘’Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV prezidentu ir signāls, ka investīcijas Baltijā inovatīvos un tehnoloģiskos uzņēmumos tiks atbalstītas un veicinātas. Aktīva sadarbība ar ASV ļaus pārsturukturēt Latvijas tautsaimnniecību atbilstoši digitālā laikmeta iespējām.’’

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s