Savieniba.lv: Kādas būs 13. Saeimas prioritātes mazās un vidējās uzņēmējdarbības atbalstam?

Posted on

Latvijas Biznesa savienība (turpmāk – Savieniba.lv) aicina politiskās partijas, kuras kandidē Latvijas Republikas 13. Saeimas vēlēšanās, informēt par būtiskākajām mazo un vidējo uzņēmumu (turpmāk – MVU) attīstības prioritātēm nākošās Saeimas darba kārtībā līdz š.g. 5.septembrim. Savieniba.lv veiks biedru informēšanu par politisko partiju piedāvājumu un elektronisku aptauju MVU vidū par visu kandidātu sarakstu piedāvājumu MVU attīstībai no š.g. 10. līdz 18.septembrim. Plašāka sabiedrība tiks informēta par aptaujas rezultātiem š.g. 20.septembrī.

Mazie un vidējie uzņēmumi (turpmāk – MVU) veido vairāk kā 99% no kopējā Latvijā reģistrēto uzņēmumu skaita un nodrošina vairāk kā 70% darba vietas valstī, kā arī ir aktīvākie inovācijās un jaunu uzņēmumu dibināšanā. Tādēļ Savieniba.lv ir nosūtījusi aicinājumu visām partijām, kas vēlas pārvaldīt Latviju nākošajā Saeimas sasaukumā, izvirzīt būtiskākās MVU attīstības prioritātes pie kurām nākošajā Saeimā jāstrādā.

Atbilstoši digitālā laikmeta iespējām, Savieniba.lv informēs savus biedrus elektroniski par partiju prioritātēm MVU attīstībai. Papildus iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu“ dalībnieki un Mazā biznesa dienas sekotāji varēs uzzināt par partiju redzējumu MVU attīstībai sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Tāpat tiks veikta elektroniska aptauja par visu kandidātu sarakstu piedāvājumu MVU attīstībai no š.g. 10. līdz 18.septembrim biedru un iniciatīvas dalībnieku vidū. Plašāk Savieniba.lv informēs par aptaujas rezultātiem masu saziņas līdzekļus un mū su sociālo profilu sekotājus š.g. 20.septembrī.

Savieniba.lv rosina izvērtēt šobrīd pastāvošo konsultāciju praksi ar uzņēmējiem par normatīvo aktu un politikas plānošanas dokumentu izstrādi un ieviešanu. Analizējot ilgtermiņā MVU sektora finanšu-ekonomiskos rādītājus, redzam, ka pastāvošais regulējums ir nesamērīgs ar MVU pieejamajiem resursiem tā ieviešanai, kas būtiski samazina MVU konkurētspēju un izaugsmes perspektīvas. Tas liek secināt, ka līdz šim konsultācijas par makroekonomiku un uzņēmējdarbības vidi norit nepilnīgi un necaurspīdīgi.

Savieniba.lv aicina modernizēt sociālās partnerības modeli atbilstoši mūsdienu taustaimniecības struktūrai un digitālā laikmeta izaicinājumiem, kas nozīmē, ka ilgtspējīgas valsts pārvaldībā iesaistās ne tikai arodbiedrības, valsts pārvalde un lielie darba devēji, bet arī MVU, pašvaldību, zinātnes, izglītības pārstāvji u.c. sabiedrības grupas. Neraugoties uz to, ka Savieniba.lv un iniciatīva ”Atbalsti mazo biznesu” apvieno vairāk kā 5800 komersantus un pašnodarbinātos, konsultācijās par uzņēmējdarbības vidi Latvijā šobrīd netiek mērķtiecīgi iesaistīta. Savieniba.lv aktīvi izmanto iespēju pārstāvēt Latvijas MVU viedokli Eiropas Savienības līmenī sadarbojoties ar Eiropas Komisijas sociālo partneri – Eiropas Amatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociāciju (UEAPME).

 

Kontakti:

Eduards Filippovs, Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs, e-pasts: bizness@savieniba.lv, tālr.: 29247037

Latvijas MVU interneta vietne: www.savieniba.lv  Facebook.com/Latvijas-Biznesa-savienība

Iniciatīvas ”Atbalsti mazo biznesu” interneta vietne: www.mazabiznesadiena.lv

E-pasts: info@mazabiznesadiena.lv Facebook/AtbalstiMazoBiznesu Twitter: AtbalstiMazo

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s