Latvijas 100gades priekšvakarā aicinām godināt mazo biznesu un investīcijām draudzīgākās pašvaldības

Posted on Updated on

Š.g. 7. novembrī, otro reizi Latvijas Biznesa savienība iniciatīvas ‘’Atbalsti mazo biznesu’’ ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA ‘’Lursoft’’ atvērs indeksu ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’, kas balstīsies uz reģionu apkopoto pašvaldību pašnovērtējumu, aktivitāti uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras veidošanā un pašvaldību teritorijā esošo uzņēmumu finanšu-ekonomiskajiem rādītājiem.  

Iniciatīvas ‘’Atbalsti mazo biznesu’’ mērķis ir stiprināt uzņēmējdarbības garu Latvijā, parādot mazā biznesa produktus un pakalpojumus, radošus veiksmes stāstus Latvijā un pasaulē. Mazā biznesa panākumu pamatā ir neatlaidīgs darbs un atbalstoša vide. Neatlaidība ir uzņēmēju ziņā, savukārt atbalstoša vide un resursi vispirms rodami noteiktā pašvaldībā. Latvijas Biznesa savienība pateicas pašvaldībām, kas ir ieinteresētas uzņēmējdarbības attīstībā un darba vietu saglabāšanā un radīšanā. Tādēļ Mazā biznesa dienu sagaidot ikviens uzzinās par pašvaldībām, kas ir investīcijām draudzīgākā un vairāk kā 5600 mazajiem uzņēmumiem, kas iesaistījušies iniciatīvā.

Varam būt gandarīti, ka peļņas rādītāji Latvijas mikro un mazajos uzņēmumos 2017.gadā turpinājuši augt, tuvojoties 1 miljarda eiro atzīmei (vidējo un lielo uzņēmumu peļņa tuvojas 3 miljardu eiro), kas liecina par uzņēmēju nepārtrauktu vēlmi pilnveidoties un piemēroties gan labvēlīgiem, gan nelabvēlīgiem apstākļiem. Diemžēl visiem Latvijas uzņēmumiem strauji krītas rentabilitāte. Saskaņā ar SIA ‘’Lursoft’’ datiem mazā biznesa apgrozījuma dinamikai ir tendence stagnēt jau piekto gadu pēc kārtas, kas rada bažas par uzņēmējdarbības vides kopējo ‘’veselību’’. Krītas arī uzņēmumos nodarbināto skaits 2017.gada ietvaros – mazajā biznesā nodarbināti 456 000 darbinieki, bet vidējos un lielos uzņēmumos – 246 000 darbinieki.

Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs uzskata, ka ‘’Līdzīgi kā citviet Eiropā, Latvijas mazie uzņēmumi ir piesardzīgi ar pozitīvām izaugsmes prognozēm, kā liecina Eiropas Amatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas MVU Barometrs. Tieši tādēļ mums ir nepieciešams sniegt atbalstu cilvēkiem, kuru uzņēmība un radošums rada pievienoto vērtību un darba vietas Latvijā’’.

Latvijas Biznesa savienība un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ielūdz Jūs uz otrā „Investīcijām draudzīgākā pašvaldība“ indeksa atvēršanu 2018. gada 7. novembrī, plkst.: 11:00-13:00, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas konferenču zālē, Peldu ielā 25, Rīgā.

Lūdzam sniegt atbildi par Jūsu iespējamu dalību un veikt reģistrāciju līdz 6. novembrim, sekojot šai saitei. Papildus informācijai, sazinieties ar mums: info@mazabiznesadiena.lv vai 29247037.

Mazā biznesa dienā aicinām iedzīvotājus ieskatīties Latvijas kartē, interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, lai izplānotu svētku nedēļas nogali. Mazā biznesa dienu jau sesto gadu atzīmē katra novembra trešajā sestdienā. Šogad tā ir diena pirms Latvijas simtgades svinībām – 17.novembris. Iniciatīva ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ apvieno vairāk kā 5600 uzņēmumu, kas ir turpat viena desmitā daļa no Latvijas aktīvajiem uzņēmumiem. Iniciatīvu ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ un Mazā biznesa dienu atbalsta Latvijas pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un ‘’Lursoft’’, informē: ziņu aģentūra ‘’LETA’’ un ‘’Latvijas Avīze’’.

Kontakti:

Eduards Filippovs, Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs, e-pasts: bizness@savieniba.lv, tālr.: 29247037

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s