Vislielākais atbalsts aptaujāto MVU vidū ir “Jaunās Vienotības’’, “Jaunās Konservatīvās partijas’’ un “Progresīvo’’ prioritātēm

Posted on Updated on

Latvijas Biznesa savienība (turpmāk – Savienība.lv) ir apkopojusi biedru un iniciatīvas ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ dalībnieku viedokli par partiju prioritātēm mazo un vidējo uzņēmumu darbības uzlabošanai.  MVU vislielāko atbalstu guvušas partiju ‘’Jaunā Vienotība’’, ‘’Jaunajā Konservatīvā partija’’ un ‘’Progresīvie’’ izvirzītās prioritātes.

Savieniba.lv š.g. augustā uzrunāja 13. Saeimas vēlēšanās pieteiktās partijas un kandidātus, aicinot dalīties ar savu redzējumu un definēt konkrētas prioritātes mazo un vidējo uzņēmumu (turpmāk – MVU) atbalstam. Bet septembrī Savienība.lv aicināja MVU pārstāvjus – savus biedrus un iniciatīvas ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ dalībniekus izteikt savu vērtējumu un atzīmēt biznesam aktuālākās prioritātes 13.Saeimā kandidējošo politisko partiju programmās.

No aptaujas rezultātiem varam secināt, ka starp politiskajiem spēkiem MVU pārstāvjiem nav izteikta favorīta un programmu novērtējums ir vienmērīgs jeb bez izteiktiem līderiem. Prioritāšu novērtējumā atbalstu saņēmušas konkrētas un saprotamas lietas. Vispārīgi, makro līmeņa solījumi neuzrunā MVU sektoru. Jāatzīmē, ka partiju identificēto problēmu lokā uzņēmējiem aktuālas ir vairākas kopīgas lietas. Lielākais uzsvars no respondentu puses ir likts uz:

  • Digitalizācijas plašāku ieviešanu valsts un uzņēmēju sadarbībā;
  • Nodokļu samērīgums un paredzamība, īpaši uzsverot izmaiņu stāšanās spēkā pārejas periodu;
  • ES fondu plānošana, paredzot plašāku pieejamību MVU, jaunu tirgu apgūšana un eksportspēja;
  • Reformas valsts pārvaldē, īpaši kontrolējošajās institūcijās, kas sasaucas ar uzņēmējdarbības vides pilnveides kontekstu.

MVU pārstāvju viedoklis ir vērā ņemams, domājot kā stiprināt uzņēmējdarbības garu un biznesa aktivitāti Latvijā.  Šobrīd MVU veido 99,4% no kopējā Latvijā reģistrēto uzņēmumu skaita un nodrošina 71% darba vietas valstī, rada ievērojamu skaitu jaunu darba vietu un inovācijas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s