Sociālais dialogs kā rīks veiksmīgai pašvaldību attīstībai

Posted on Updated on

10. novembrī plkst. 10.00 Rīgas domes sēžu zālē notiks pirmais projekta “Vietējā un reģionālā trīspusējā sociālā dialoga veicināšana Latvijā” pasākums. 

Sociālā dialoga attīstība pašvaldību līmenī ir nozīmīgs faktors, lai nodrošinātu vienmērīgu reģionu un novadu attīstību Latvijā, jo iedzīvotāju, darba devēju un pašvaldību institūciju veiksmīga sadarbība veicina prognozējamu uzņēmējdarbības vides attīstību, kas savukārt veicina reģionālās un pašvaldību infrastruktūras attīstību. Projekta  mērķis ir vietējā un reģionālā līmeņa trīspusējā sociālā dialoga veicināšana. 

Projektu īsteno Rīgas Uzņēmēju biedrība (RUB), sadarbībā ar Rīgas pašvaldību un tādām nevalstiskajām organizācijām kā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Latvijas Biznesa savienība, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība u.c., piesaistot sociālā dialoga jomas ekspertu no Norvēģijas Karalistes, ņemot vērā turienes trīspusējā sociālā dialoga tradīcijas un pieredzi vairāk nekā 100 gadu garumā.

RUB valdes priekšsēdētājs Juris Juhņevičs pauž viedokli, ka “trīspusējais sociālais dialogs iesaista sabiedrību lēmumu pieņemšanā, var radīt sociālo mieru, lai atrisinātu svarīgus ekonomiskus un sociālus jautājumus. Turklāt tas var sniegt politikas veidotājiem informāciju, kas nepieciešama efektīvākas politikas izstrādei.”

Savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone  uzskata, ka Rīgai ir pienācis laiks uzsākt kvalitatīvu un sistemātiski dialogu ar uzņēmējdarbības vidi, lai noskaidrotu, kas pilsētai būtu jādara, lai šeit veidotos stipri uzņēmumi un labi apmaksātas darba vietas.

Atklāšanas pasākumā uzrunas teiks Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis un Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga dalīsies pieredzē par valdības un Ministru kabineta sadarbību, Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle uzrunās par sociālā dialoga transformācijas iespējām sociālajā partnerībā un par ikgadējo Mazā Biznesa dienu, Mārupes novada Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes vadītāja Silva Jeromanova-Maura iepazīstinās ar Mārupes novada pieredzi pašvaldības  konsultatīvo padomju darbā, bet nozaru uzņēmēju un arodbiedrību organizācijas stāstīs par savu praksi sociālā dialoga veidošanā ar pašvaldībām.

Pasākuma tiešraidi varēs skatīties Rīgas Uzņēmēju biedrības, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Latvijas Biznesa savienības Facebook profilu kontos:

https://www.facebook.com/RigasUznemejuBiedriba

https://www.facebook.com/RDPilsetasattistibasdepartaments

https://www.facebook.com/Savieniba.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s