Aicinām – atbalsti mazo biznesu 21.novembrī digitālā vidē!

Posted on Updated on

Š.g. 21.novembrī Latvijas Biznesa savienība aicina pievērst īpašu uzmanību mazajiem uzņēmumiem un viņu ieguldījumam tautsaimniecībā un nodarbinātībā. Ārkārtas situācijas apstākļos, kad nevaram satikties ar uzņēmīgajiem un radošajiem cilvēkiem klātienē, mazos uzņēmumus var atrast vietnē www.mazabiznesadiena.lv. Atbalsts Mazā biznesa dienā šogad ir īpaši nozīmīgs, jo uzņēmējus satrauc viņu pastāvēšana un apdraudošās nodokļu izmaiņas 2021.gadā.

Mazā biznesa diena ir viena diena gadā, kad pievēršam īpašu uzmanību Latvijas mikro un mazajiem uzņēmumiem, atbalstot viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem. Aicinām iedzīvotājus ieskatīties Latvijas kartē, interneta vietnē: www.mazabiznesadiena.lv. Mazā biznesa dienu jau astoto gadu atzīmē katra novembra trešajā sestdienā, šogad – 21.novembrī.   

Ārkārtas situācijas laikā, iztrūkstot skaidrībai par valsts atbalsta pasākumiem un nodokļu regulējumu 2021.gadā, Jūsu atbalsts ir vitāli nepieciešams, lai mazais bizness izdzīvotu. Šogad iniciatīvas digitālie rīki ir neaizvietojami un rada mazajam biznesa jaunas iespējas nākotnē. Aicinām uzņēmējus aktīvi veidot plakātus un piedāvājumus, kuru sagataves pieejamas www.mazabiznesadiena.lv. Savukārt pašvaldības aicinām iepazīt un atbalstīt uzņēmumus, kas atrodami pilsētu sadaļā.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle, ‘’Aicinu mazo biznesu izmantot ikvienu digitalizācijas un valsts atbalsta instrumentu, lai pārvarētu globālo epidēmiju. Ikvienu Latvjas iedzīvotāju aicinu rast iespēju atbalstīt radošos un uzņēmīgos cilvēkus, jo viņu pienesums Latvijas tautsaimniecībai un darba vietām ir nenovērtējams. Atbalsti mazo biznesu 21.novembrī un ik dienu!’’ 

Mazais bizness Latvijā ieņem ļoti svarīgu lomu, ko apliecina Lursoft finanšu dati par mikro un mazo uzņēmumu apgrozījumu, samaksātajiem nodokļiem, kā arī nodarbināto skaitu. Lursoft secinājis, ka Latvijā reģistrēti 108,16 tūkstoši uzņēmumu, kas nodarbina mazāk nekā 50 darbiniekus un kuri 2019.gadā apgrozījuši mazāk nekā 10 milj. EUR vai arī kuru bilances kopsumma bijusi mazāka par 10 milj. EUR. Atbilstoši Eiropas Komisijas regulas definīcijai, šie uzņēmumi klasificējami kā mikro un mazie komersanti. Rēķinot pret kopējo Latvijā reģistrēto aktīvo uzņēmumu skaitu, mazais bizness veido lielāko daļu jeb 98,65% no visiem Latvijas uzņēmumiem. Mazā biznesa sektors aizņem lielāko daļu Latvijas biznesa, tādējādi kļūstot par svarīgu darba devēju Latvijas iedzīvotājiem. Lursoft izpētījis, ka 2019.gadā mikro un mazajos uzņēmumos bija nodarbināti 63,84% no visiem darbiniekiem, kas pērn strādājuši Latvijā reģistrētajos uzņēmumos. Faktiskos skaitļos tie ir 454,65 tūkstoši darbinieku, no tiem 349,15 tūkstoši pērn strādājuši mikro uzņēmumos, bet 105,5 tūkstoši – uzņēmumos, kas klasificējami kā mazie uzņēmumi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s