MVU izaugsmei Austrumu partnerības valstīs nepieciešama vienota atbalsta sistēma un vienkāršoti nodokļu režīmi mazajiem uzņēmumiem

Posted on Updated on

All_logoPlašāka e-pakalpojumu pieejamība, e-paraksta izmantošanu saziņā ne tikai starp valsts iestādēm, bet arī ar iedzīvotājiem un biznesu, dažādu valsts reģistru sadarbība, neprasot cilvēkiem un uzņēmumiem iesniegt liekas izziņas ar informāciju, kas jau ir valsts rīcībā, „vienas pieturas aģentūras” uzņēmējdarbības finanšu atbalsta shēmu vadībai un vienkāršotu nodokļa režīmu ieviešana uzņēmējdarbības iesācējiem un mūžam mazajiem uzņēmumiem ir tikai daži no ieteikumiem, kas iestrādāti Latvijas Biznesa savienības ekspertu izstrādātajās rekomendācijās uzņēmējdarbības atbalstam Austrumu partnerības valstīs. 

Sadarbībā ar uzņēmēju organizācijām Moldovā, Ukrainā un Gruzijā, Latvijas Biznesa savienības eksperti ir sagatavojuši praktisku pārskatu par  uzņēmējdarbības vidi, nodokļu likumdošanu Moldovā, Ukrainā un Gruzijā ar atsaucēm uz normatīvajiem aktiem, apskatot būtiskākos uzņēmējdarbības šķēršļus šajās valstīs. Ziņojuma noslēgumā sniegtas rekomendācijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai Austrumu partnerības valstīs balstoties uz Latvijas pieredzi.

Viens no atbalsta mehānismiem uzņēmējdarbības atbalstam ir vienkāršotu nodokļa režīmu ieviešana uzņēmējdarbības iesācējiem un mūžam mazajiem uzņēmumiem. Komentējot mikronodokļa maksāšanas režīma nākotni Latvijā, Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs atzīst: “Mazliet ironiski ir tas, ka šobrīd valdība grauj to, par ko pie mums mācīties brauc partneri no Austrumu partnerības valstīm, proti, to kā, mazināt administratīvo slogu, vienkāršot uzņēmējdarbību iesācējiem un mūžam mazajiem uzņēmumiem, panākt to iznākšanu no pelēkās zonas, veicināt jaunu uzņēmumu rašanos un mazināt bezdarbnieku pabalstu meklētāju rindas. Ceram, ka jaunais valdības piedāvājums mazajiem uzņēmumiem būs līdzvērtīgs un tiks saskaņots arī ar mazo uzņēmumu organizācijām nevis tikai lielajiem darba devējiem.”

Ziņojums par uzņēmējdarbības vidi Moldovā, Ukrainā un Gruzijā un rekomendācijas, kas izstrādātas balstoties uz Latvijas pieredzi pieejams šeit (angļu valodā).

Informācijai

Ziņojums un rekomendācijas ir izstrādātas Austrumu Partnerības Pilsoniskās sabiedrības foruma pārfinansēšanas grantu programmas atbalstīta projekta: “Mazās uzņēmējdarbības akts Eiropai un Padziļinātas un visaptverošas brīvās tirdzniecības zonas  – ceļvedis Ukrainas, Moldovas un Gruzijas ekonomiskai izaugsmei, ņemot vērā Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā” ietvaros. Vairāk par projektu https://savieniba.lv/eap-smes/

Projektu īsteno:

 

Eduards Filippovs

Latvijas Biznesa Savienības valdes priekšsēdētājs

Eduards.filippovs@savieniba.lv

29247037

Ar pārfinansēšanas programmu Austrumu partnerības Pilsoniskās sabiedrības forums atbalsta projektus Austrumu partnerības valstīs ar reģionālu dimensiju, kas palīdzēs izpildīt EaP CSF misiju. Pārfinansēšanas grantu programmu atbalsta Eiropas Savienība, National Endowment for Democracy un Čehijas Ārlietu ministrija. 2016.gada grantu shēmas ietvaros pieejami ir 307 500 EUR. Granti ir pieejami NVO no Austrumu partnerības un ES valstīm. Atbalsta mērķa nozares ir demokrātija un cilvēktiesības, ekonomiskā integrācija, vide un enerģētika, kontakti starp cilvēkiem, sociālā un nodarbinātības politika.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Par tās saturu pilnībā ir atbildīga Latvijas Biznesa savienība un tā nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības viedokli.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s