Eiropas Parlamenta vēlēšanas noteiks, cik draudzīga būs nākotnes Eiropa mazajiem un vidējiem uzņēmumiem

Posted on Updated on

Eiropas Savienība ir krustcelēs. Tuvojošās Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs izšķirošas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) un videi, kurā strādā bizness. SMEunited un Latvijas Biznesa savienības uzdevums ir veidot stiprāku, vienotāku un nākotnē vērstu Eiropu tiem 24 miljoniem MVU, kas nodrošina divas trešdaļas darbavietu un pārstāv 99,8% no Eiropas uzņēmumiem. Eiropai ir jāuzlabo tās konkurētspēja, ja mēs gribam saglabāt labklājības līmeni Eiropā. To iespējams panākt tikai tad, ja tiek veidota biznesa vide, kurā uzņēmēji var veiksmīgi uzsākt biznesu, to attīstīt un radīt jaunas iespējas līdzcilvēkiem.

“No mūsu Eiropas Parlamentā ievēlētajiem pārstāvjiem ir atkarīga uzņēmumu, to darbinieku un profesionāļu nākotne Latvijā un Eiropā,” uzsver Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle. “Aicinu ikvienu uzņēmīgu un radošu cilvēku 25.maijā piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Mums ir jāizdara sava izvēle, jāvērtē partiju un to izvirzīto kandidātu spējas un zināšanas pārstāvēt mazo un vidējo uzņēmumu intereses Eiropā.”

“MVU ir mūsu ekonomikas kodols un sabiedrības pamats. Tie nodrošina pakalpojumus un vietējos produktus eiropiešu ikdienas dzīvei,” skaidro SMEunited prezidente Ulrike Rabmer-Kollere. “Tiem ir izšķiroša loma mūsu sabiedrības stabilitātes nodrošināšanā vietējā un reģionālā līmenī un Eiropas sociālās labklājības modeļa uzturēšanā.” Runājot par to, ko MVU sagaida no politiķiem, viņa norāda: “Eiropa var kļūt par labāku vietu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tikai tad, ja politiķi ne tikai runās par MVU nozīmi, bet arī sāks atbilstoši rīkoties.”

Bukarestes deklarācijā, kas tika izdota saistībā ar Eiropas Uzņēmējdarbības forumu[1], tiek norādīts ka Eiropai ir nepieciešama ilgtermiņa un visaptveroša MVU stratēģija ar pamatotu darbības plānu un tā monitoringa sistēmu. Ulrike Rabmer-Kollere uzsver: “Eiropai uzskatāmāk ir jāatzīst, ka uzņēmēju ieguldījums ekonomikā un sabiedrībā ir pamats mūsu pārtikušai nākotnei.”

“Tie pārstāvji, kas tiks ievēlēti Eiropas Parlamentā, lems par mūsu uzņēmumu nākotni. Šobrīd ir mūsu iespēja noteikt, kuri cilvēki tie būs.” atzīmē Elīna Egle.

 

Eduards Filippovs

Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs

e-pasts: eduards.filippovs@savieniba.lv

tālr.: 29247037.

Latvijas Biznesa savienība (LBS) tika izveidota 2015. gadā apvienojoties biedrībām “Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu konfederācija” (dib. 1996.) un “Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu forums” (dib. 2012.). LBS ir vienīgā Latvijas darba devēju organizācija, kas pārstāv Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus Eiropas Savienības līmenī kā UEAPME biedrs. LBS ir apvienojušies vairāk nekā 70 biedri – uzņēmumi un nozaru asociācijas. LBS aktīvi komunicē ar vairāk nekā 5000 sekotājiem sociālajos medijos (Facebook, Twitter). Vairāk: www.savieniba.lv vai seko @AtbalstiMazo Twitter, LBS Facebook lapā vai LBS iniciatīvas Atbalsti Mazo Biznesu Facebook lapā.

Savienība ir vienīgā Latvijas MVU interešu pārstāve Eiropas Savienībā – SMEunited (iepriekš UEAPME) biedre un nodrošina pastāvīgu dialogu ar Eiropas Komisiju MVU jomā. SMEunited pārstāv ap 70 biedru organizācijas no vairāk nekā 30 Eiropas valstīm, kopā pārstāvot 12 miljonus uzņēmumu un 55 miljonus strādājošo Eiropā. SMEUnited ir Eiropas līmeņa sociālais partneris. Vairāk:  https://smeunited.eu// vai sekojiet Twitter kontam: @SMEunited.

 

 

[1] https://www.eesc.europa.eu/sites/default/files/files/declaration_of_bucharest_on_the_occasion_of_the_european_entrepreneurship_forum.pdf

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s